Batum & Tiflis Turu - Atabarı Turizm | 0466 212 37 74
668
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-668,bridge-core-3.0.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-28.6,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive

BATUM & TİFLİS TURU

Atatepe, Cam Seyir Terası, Kafkasör Boğa Güreşleri Festivali

Batum Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyetinin başkenti ve en güzel liman şehridir. Batum sarp sınır kapısından 22 km uzaklıkta yer alan sahil boyunca uzanan denizi, yemyeşil parkları sahilleri, plajları, koşu ve bisiklet yolları, otelleriyle tam bir turizm cenneti diyebiliriz.  Tiflis, Gürcistan’ın başkenti olup, Kura Irmağı’nın her iki yakasında yer alır. Kent, 350 km²’lik bir alana yayılır.

Günübirlik

Müze

Mola

Alışveriş

Doğa

Rehber

BATUM – GÜRCİSTAN

Sovyetler birliğinden kalan binalar o tarihteki izleri halen taşımakta. Şöyle biraz dolaştığınızda Avrupada dolaşmış gibi hissettiriyor insana. Meydanları ve parkları çok iyi korunan bir şehir. Şehirde hemen sarp sınır kapısının çıkışında Batum Havalimanı mevcut olup, şehre uçaklada ulaşmanız da mümkün.

TİFLİS – GÜRCİSTAN

Gürcistan’ın başkenti Tiflis`dir ve yaklaşık 1,3 milyonluk nüfusuyla ülkenin insan yoğunlugu en fazla olan kentidir. Tiflis’i gezerken Orta Çağ, klasik ve Sovyet mimarilerinin bir karışımı görülür. Tarih boyunca çeşitli kültür, etnik köken ve dinlerden insanları barındıran kentte Doğu Ortodoks Hıristiyan kültürü hakimdir.

BATUM – GÜRCİSTAN

Coğrafi olarak yemyeşil Rusya sınırı ise büyük dağlardan oluşuyor. 4.yy’da gelişmeye başlayan kentin tarihi çok eskiye dayanıyor. Tarih boyunca Roma, Bizans, Arap, Selçuklu, Osmanlı ve Rus akınlarına maruz kalmış Gürcüler 4. yy’da Hristiyanlığı kabul etmiş. 17. yüzyılda bazı etnik Gürcüler Müslüman olmuştur.