Şavşat & Ardanuç Turu - Atabarı Turizm | 0466 212 37 74
599
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-599,bridge-core-3.0.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-28.6,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive

ŞAVŞAT & ARDANUÇ TURU

Şavşat Karagöl, Yavuzköy, Laşet, Şavşat Evleri, Cehennem Kanyonu

Şavşat Karagöl, Şavşat ilçesine 25 km. uzaklıkta olup, Sahara Karagöl Milli Parkı içindedir. Kamp ve Karavan Turizmi için ilimizdeki en uygun yerlerdendir. Cehennem Kanyonu, Artvin bölgesinin en görülesi yerlerinden biridir. Çok fazla bilinmediği için keşfedeni pek fazla yoktur.Kanyon aynı zamanda dünyada bulunan ender kanyonlar arasındadır.

Günübirlik

Müze

Mola

Alışveriş

Doğa

Rehber

ŞAVŞAT KARAGÖL

Artvin’in en görünen kısmı olan Genya Dağının eteğindeki Ata Tepe’de 7,5 dönüm araziye inşa edilen heykel, büyüklüğü ile Türkiye ve dünyanın en büyük Atatürk heykeli olma özelliğini taşıyor. Yüksekliği 22 metre, ağırlığı ise 60 Ton. 40 ton çelik ve 10 ton bakır, 10 ton farklı materyaller kullanıldı.

CEHENNEM KANYONU

Kaya birleşim noktasından 15 metre mesafeye uzanan cam seyir terası, 7 metre uzunlukta ve 7,5 metre genişliktedir. 50 metrekare cam alana sahip olacak seyir terasın 2016 yılı başında tamamlanmıştır.

ŞAVŞAT EVLERİ

Artvin de yapılan boğa güreşlerinin iki yüz yılı aşkın bir geçmişe sahip olduğu bilinmektedir. Sarp, engebeli ve oldukça kırık bir arazi yapısına sahip olan Artvin de yaylalara çıkılmadan önce boğaların güreştirilerek birbirleri ile barıştırılması bir zorunluluktur.